Sales Manager

SC Myra Max Marketing srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

DIRECTOR VANZARI (SALES MANAGER):
- stabileste si implementeaza strategiile de piata pentru produsele alocate
- defineste si coordoneaza strategiile de vanzari
- propune activitati de marketing cu scopul de a consolida importanta produselor
- planifica, monitorizeaza si urmareste deplasarea agentilor si vanzarea produselor catre beneficiari
- mentine relatia cu clientii companiei si are ca obiectiv extinderea portofoliului de clienti
- monitorizeaza si stabileste preturile pentru diverse produse / servicii ale companiei
- efectueaza studii de piata, elaboreaza rapoarte despre concurenta
- monitorizeaza evolutia preturilor pe piata
- stabileste politicile de transport si vanzare a produselor pe piata in conformitate cu statutul firmei si a cerintelor directorului general
- planifica si implementeaza promotiile pentru produsele / serviciile companiei
- emite rapoarte saptamanale si lunare referitoare la activitatea agentilor comerciali, situatia si evaluarea portofoliului companiei pe segmentul de vanzari

CERINTE

- persoana dinamica cu gandire analitica
- domiciliul in sectorul 2 Bucuresti - constituie un avantaj
- experienta de minim 1 an in marketing
- absolvent de facultate cu profil economic (facultate de marketing constituie un avantaj)
- limba engleza - nivel avansat
- cunostinte solide de PC pe platforme Windows, in special pe aplicatii MS OFFICE
- aptitudini si cunostinte manageriale
- abilitate in a-si seta prioritatile
- orientat spre respectarea deadline-urilor impuse de catre directorul general
- persoana entuziasta
- spirit de echipa
- rezistenta la stres
- abilitati de comunicare si de prezentare
- cursuri de specialitate - constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- mediu dinamic
- pachet salarial atractiv
- excelente oportunitati de dezvoltare personala
- prime substantiale in functie de realizarile departamentului de vanzari
- telefon mobil
- autoturism serviciu

Firma de distributie produse alimentare si non alimentare in regim de vanzari en gros.