Sales Manager

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si coordoneaza activitatea biroului din Romania;
- Se implica activ in activitatea de vanzare - largirea portofoliului de clienti;
- Negociaza contractele cu clientii firmei;
- Gestioneaza incheierea contractelor si urmareste derularea acestora in relatia cu clientii existenti;
- Participa la structurarea strategiei de vanzari si urmareste implementarea acesteia,
- Intocmeste bugetul de VC;
- Intocmeste rapoartele lunare, periodice catre firma mama;
- Tine legatura cu firma de contabilitate;
- Tine in permanenta legatura cu head-office-ul din Viena;
- Participa la targurile/expozitiile internationale;

CERINTE

- Studii superioare;
- Minim 3 ani experienta in vanzari;
- Limba engleza, avansat - conditie obligatorie; germana constituie avantaj;
- Bune abilitati de comunicare, negociere;
- Spirit organizatoric;
- Cunostinte operatiuni import-export - constituie avantaj;
- Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate;
- Cunostinte avansate operare PC;
- Permis categoria B;

BENEFICII OFERITE

- Pachet motivational atractiv;
- Masina si telefon de serviciu;

Dima Consulting Group este o firm¿ specializat¿ în activit¿¿i de:
selec¿ie ¿i recrutare personal
evaluare ¿i interven¿ie organiza¿ional¿
traininguri
cursuri de calificare si specializare
elaborare ¿i implementare sisteme de management al performan¿elor
evaluarea angaja¿ilor

Ap¿rut¿ pe pia¿¿ în 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel încât, în prezent este lider regional în domeniul Consultan¿ei în Resurse Umane.

Printre colaboratorii DCG enumer¿m: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella România, Swisspor Ploie¿ti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Ia¿i, Mapei România ¿.a.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE AUSTRIACA CU ACTIVITATE IN DOMENIUL COMERCIALIZARII HARTIEI SI FOLIEI AUTOCOLANTE.