Sales Manager

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Se implica activ in activitatea de vanzare - largirea portofoliului de clienti;
- Organizeaza si coordoneaza activitatea biroului din Romania;
- Participa la structurarea strategiei de vanzari si urmareste implementarea acesteia,
- Gestioneaza incheierea contractelor si urmareste derularea acestora in relatia cu clientii existenti;
- Gestioneaza relatia cu furnizorii externi;
- Participa la negocieri cu clientii, respectiv cu furnizorii firmei,s.a.
- Intocmeste bugetul de VC;
- Intocmeste rapoartele lunare, periodice catre firma mama
- Participa la targurile/expozitiile internationale.

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta minim 3 ani in vanzari;
- Limba engleza, avansat - conditie obligatorie; germana constituie avantaj;
- Bune abilitati de comunicare, negociere si supervizare;
- Cunostinte operatiuni import-export - constituie avantaj;
- Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate;
- Cunostinte avansate operare PC;
- Permis categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Pachet motivational atractiv;
- Masina si telefon de serviciu;
- Lucrul intr-un mediu dinamic, profesionist.

Dima Consulting Group este o firm¿ specializat¿ în activit¿ti de:
selectie si recrutare personal
evaluare si interventie organizational¿
traininguri
cursuri de calificare si specializare
elaborare si implementare sisteme de management al performantelor
evaluarea angajatilor
Ap¿rut¿ pe piat¿ în 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel încât, în prezent este lider regional în domeniul Consultantei în Resurse Umane.
Printre colaboratorii DCG enumer¿m: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella România, Swisspor Ploiesti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Iasi, s.a.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE MULTINATIONALA CU ACTIVITATE IN DOMENIUL VANZARILOR.