Sales Manager

OPTICRIS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la definirea obiectivelor si target-ului de vanzari
Raspunde de indeplinirea target-ului de vanzari (acoperire zonala, cantitati, distributie, promotii etc.)
Stabileste abordarea optima pe piata, in functie de punctele de lucru si de target-ul fixat
Exploreaza si raporteaza noi oportunitati de business
Responsabil pentru coordonarea personalului de vanzari
Monitorizeaza si controleaza costurile operationale de mentinere a fortei de vanzari
Asigura respectarea politicilor si procedurilor companiei in mod coerent
Organizeaza si coordoneaza evenimente de vanzari
Identifica noi oportunitati de business

CERINTE

Studii superioare
Experienta relevanta in vanzari (min. 2 ani in pozitii precum RSM, ASM, ASS, KAM)
Solide cunostinte de managementul resurselor umane
Abilitati de comunicare, negociere, prezentare, relationare
Capacitate de analiza si sinteza
Dezvoltarea si executarea planului de vanzari
Intelegerea conceptelor financiare
Abilitati de planificare si organizare
Cunostinte de utilizare PC
Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-o firma de prestigiu in domeniu
Pachet salarial deosebit de atractiv
Posibilitati de promovare

Compania Opticris, parte a Grupului Cris, este lider de piata in domeniul opticii medicale din Romania. Unic reprezentant in Romania al marcilor de ochelari vedere si soare: Chanel, Bvlgari, Versace, Burberry, Dolce&Gabanna, Prada, Ray Ban, DKNY, Miu Miu, Vogue, Versus, Persol, Byblos, Cris.