SALES MANAGER

S.C. ERDEM INVEST S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea portofoliului de clienti.
- intretinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii.
- asigurarea continuitatii vanzarilor.
- rapoarte de activitate.
- contactul cu punctele de desfasurare.
- verificarea in mod amanuntit calitativ, cantitativ si valoric a marfurilor aflate in magazine.
- analize.
- planificarea si organizarea vizitelor la clienti.
- raportarea constanta a evolutiei vanzarilor.
- monitorizarea cerintelor si nevoilor clientilor.
- urmarirea incasarilor pentru fiecare client in parte si actionarea in cazul neplatii la termen.
- initiativa proiecte noi.
- supravegherea diferitelor activitati ale firmei.

CERINTE

- studii superioare economice, cunostinte marketing
- experienta in vanzari de minimum 2 ani intr-un domeniu asemenator cu cel propus.
- abilitati de operare PC
- limba engleza
- cunoasterea altor limbi straine si detinerea permisului de conducere constituie un avantaj
- persoana dinamica, cu aptitudini de lider
- bune abilitati de comunicare si de negociere
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial,bonusuri , comisioane extrem de atragatoare din activitatile de vanzare.

Importator si distribuitor en gross gresie si faianta, gama completa furtune, pardoseala - covor- PVC, paravane-cabine- dus

Urgent angajam sales manager cu experienta in domeniul materialelor de constructii , gresie si faianta, furtune, pardoseala PVC, paravane dus.