SALES JUNIOR

ZUCCHETTI SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- insusirea ofertei firmei si prezentarea acesteia la clientul final
- cerceteaza piata si identifica potentialii clienti
- dezvolta portofoliul de clienti potentiali
- propune strategia de abordare si dezvoltare a clientilor
- oferta clientilor potentiali informatii despre oferta companiei
- elaboreaza si prezinta oferte potentialilor clienti
- participa la negocierea termenilor contractuali si incheierea contractelor cu clientii
- supravegheaza atent piata si concurenta
- raspunde de oferirea solutiilor adecvate conform exigentelor clientului
- relationeaza cu echipa de tehnica, vanzari precum si cu reprezentanti ai clientului ( personal si management IT, resurse umane si salarizare)

CERINTE

- Cunostinte de economie si salarizare
- Experienta in domeniul vanzariloe B2B - constituie avantaj
- Buna cunoastere a domeniului IT
- Cunostinte bune de limba engleza
- Cunostinte de utilizare pachet Microsoft office
- Abilitati de comunicare si negociere
- Dornic de a acumula noi cunostinte
- Disponibil la deplasari
- Permis de conducere cat. B

Zucchetti Romania (www.zucchettiromania.com) este membra a grupului Zucchetti care satisface fiecare exigenta informatica oferind solutii si servicii in masura sa asigure acoperirea completa a functiunilor din domeniul gestiunii personalului si sa faca fata diferitelor probleme de tip administrativ si contabil.