Sales IT

BARNETT McCALL RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Candidatul va fi implicat in activitati de vanzari de solutii si echipamente IT. Va fi responsabil cu gasirea de clienti noi pe care va trebui sa ii viziteze si sa le prezinte compania, produsele si serviciile oferite.
- Se va ocupa de dezvoltarea unor relatii foarte stranse cu partenerii clientului nostru. Va participa la licitatii care implica: analizarea caietului de sarcini si propunerea unor oferte cu detalii technice, descrieri si cotatii, crearea solutii hardware si software conform cerintelor si specificatiilor clientului, si alegerea distribuitorilor.
- Va avea responsabilitatea realizarii unui volum de vanzari in conditiile comerciale ale companiei, va participa la intalniri interne in care va discuta aspecte legate de potentialele proiecte. Va raporta directorului de vanzari.

CERINTE

- Minim 2 ani experienta pe vanzari in IT
- Preferabil persoane cu experienta in vanzari catre persoane juridice/firme si nu vanzari directe (catre magazine)
- Absolvet de Facultate (vanzari sau tehnic)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial - 500 de euro + comisioane + bonusuri pentru depasirea targetului
- Masina, telefon de serviciu

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfil our professional goals and deliver.