Sales executive (telecom business)

Synco Telecom SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job-ul implica in principal vanzarea de servicii telecom business - catre presoane juridice & operatori telecom (IPTV, Datacenter).
Angajatul va reprezenta compania in scopul vanzarii unor servicii / pachete de servicii noi lansate. Acestea se adeseaza unui segment de clienti ce detin cunostinte tehnice peste medie si cerinte exigente. Responsabilul de vanzari trebuie sa fie capabil de a prezenta siguanta si promptitudine la orice solicitare, pentru ca impreuna cu serviciul tehnic sa participe la oferirea unui serviciu de calitate foarte buna.

Responsabilitati
-identificarea potentialilor clienti
-intocmirea/prezentarea ofertei standard sau a unei oferte personalizate
-deplasarea la clienti pentru prezentari de oferte, semnari de documente
-mentinearea unei bune relatii cu clientii
-preluarea constanta de feedback din partea actualilor sau potentialilor clienti si transmiterea acestuia catre management cu scopul imbunatatirii calitatii serviciilor

CERINTE

Cunostinte bune ale pietii de telecom din Romania
Experienta relevanta in vanzarea de servicii telecom pe segmentul business strict necesara
Experienta in vanzarea de servicii catre alti operatori constituie un avantaj.

Buna cunoastere a limbii engleze.
Intelegerea si cunoasterea termenilor specifici domeniului.
Persoana prezentabila, organizata.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + comision atractiv.
Telefon mobil, laptop.
Decont transport catre clienti in perioada de proba.
Masina - in functie de rezultate.

DESCRIEREA FIRMEI

Furnizor de servicii de Internet, TV.