SALES EXECUTIVE - DIRECT SALES

SKILL TEAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata:
- previzioneaza activitatea de vanzare impreuna cu General Manager
- executa activitatea de prevanzare si vanzare B2B (impreuna cu General Manager la inceput)
- indentifica/clasifica prospectii
- participa la intalniri cu prospectii
- follow up intalniri
- ofertare
- negociere
- coordonare echipa tehnica pentru procesele de implementare demonstrative pre-vanzare

CERINTE

Candidatul ideal ar trebui sa aiba:
- experienta in domeniul vanzarilor
- constituie avantaj experienta anterioara in vanzarea sau implementarea de solutii ERP sau BI
- cunostinte PC nivel avansat (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
- de preferinta studii in cadrul ASE - Management/Cibernetica
- Lb. engleza – nivel avansat
- permis auto categoria B

De asemeni, dorim o persoana perseverenta, persuasiva, empatica, dedicata, creativa

BENEFICII OFERITE

- training tehnic in primele 2 luni de la angajare
- program de dezvoltare continua informala si lunara structurata
- salariu motivant
- bonusuri in functie de executia planului de vanzari
- telefon de serviciu
- masina de seviciu in maxim 6 luni de la angajare
- perspective reale de dezvoltare profesionala

Skill Team este o companie specializata in domeniul resurselor umane. Echipa de specialisti livreaza cu succes, servicii de training, recrutare si selectie, consultanta HR. Deruleaza proiecte de ridicare a standardelor profesionale in domeniul resurselor umane si de promovare a importantei profesiei de om de resurse umane.
Clientul nostru reprezinta o companie de SoftWare si servicii de consultanta in Business Inteligence.