SALES EXECUTIVE

Securitas Services Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sumar:

SECURITAS ROMÂNIA, companie multinațională cu tradiție cultivată și susținută de lider mondial pe segmentul de servicii integrate de securitate, este în căutarea unui profesionist orientat către business și profit, motivat de rezultate, orientat pe nevoile clientului, cu experiență dovedită în vânzări de tip B2B.

Responsabilități:

Monitorizarea si prospectarea continua a pietei de profil;
Asigurarea activitatii de intocmire a analizelor, prezentarilor si rapoartelor;
Promovarea și gestionarea responsabilă, eficientă și proactivă a intereselor de Companie în zona arondată;
Prezentarea, promovarea si vanzarea serviciilor in conformitate cu standardele si politicile comerciale de Companie;
Monitorizarea statusului de implementare a proiectelor si cultivareaconstantaa relatiei cu beneficiarul;
Participă la realizarea și implementarea strategiilor pe linie de vânzări.

CERINTE

Cerințe:

Energic și proactiv;
Responsabil și determinat;
Orientare către business și profit;
Orientare către client;
Orientare către rezultate;
Abilități de prezentare și negociere;
Abilități de organizare și planificare;
Abilități de colectare, prelucrare, organizare, analiză și sinteză a informației.

Experiență 1-3 ani;
Experiență în lucrul cu clienții de tip business;
Expunere la training-uri;
Expunere la activități cu profil tehnic;
Expunere la activități pe segment de logistică;
Expunere la lucrul cu PC – MS Office, Social Media;
Expunere la lucrul cu canale media și informare;
Expunere la lucrul cu target-uri și deadline-uri.

Studii superioare;
Abilități de operare PC – MS Office, Social Media;
Cunoașterea unei limbi străine de circulație internațională;
Permis auto cat. B – fără antecedente.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

Companie multinațională;
Mediu de lucru tânăr și dinamic;
Cultură de Companie centrată în jurul individului și apreciere față de rezultate.

Traininguri interne și externe;
Teambuilding-uri;
Competiții interne.

Telefon;
Laptop;
Autoturism;
Tichete de masă;
Bonusuri per target.

Securitas este lider in domeniul securitatii private. Avem mai mult de 280.000 angajati in 45 de tari din America de Nord,Europa,America Latina,Orientul Mijlociu,Asia si Africa. Ne concentram in crearea solutiilor care se potrivesc cel mai bine nevoilor fiecarui client, avand ca filozofie de business "experienta". Peste tot in lume de la micile magazine pana la aeroporturi, cei 280.000 angajati fac diferenta.