Sales Executive

OpenLink Networks

Job expirat

RESPONSABILITATI

- De definit, impreuna cu Sales Manager, segmentul/sectorul de piata pe care o sa lucreze;
- De facut raport complet in urma fiecarui contact cu un client (telefon initial, intalnire, telefon de follow-up etc)
- De facut planificare saptamanala cu acele companii din target pe care le contacteaza
- De prezentat la sfarsit de saptamana raport cu activitatea desfasurata in cadrul saptamanii (telefoane, intalniri etc)
- De format si completat baza de date cu companii noi pe segmentul care ii este repartizat

CERINTE

- Minim 6 luni / 1 an experienta practica de vanzari
- Cunostinte de IT - retelistica (de preferat sa fi avut si ceva tangenta practica cu acest domeniu).
- Participarea anterioara la training pe vanzari constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Comisioane din vanzari
- Training vanzari si IT

TheVault , divizie a companiei Openlink, este singurul provider de hosting creat sa ofere solutii inovative si strategice de tip premium.
Echipamente de ultima ora, protejate de cea mai buna soltuie de securitate, sprijinite de o echipa cu experienta in industrie, ajuta theVault sa aduca in piata singura oferta de 99,99 % uptime.
Pe langa oferta de uptime theVault inoveaza solutiile de stocare de date si hosting, foloseste numai infrastructura premium si cele mai bune servicii de securitate care protejeaza corporatii globale.
TheVault a creat tehnologia care asigura tranzitia in maximum 2 secunde a tuturor datelor si aplicatiilor de pe un server afectat pe unul complet functional. Astfel theVault se pozitioneaza ca una dintre primele companii profesionale de hosting locale.
Experienta echipei este sprijinita de proiecte de web design, maintenance si hosting timp de 5 ani.