SALES ENGINEER

SKILL TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata va fi avea urmatoarele responsabilitati:
- contactarea clientilor si prezentarea ofertei de produse/ servicii a companiei;
- gestionarea relatiei cu clientii noi si cei existenti in portofoliu companiei;
- intocmirea ofertei de produse si pret;
- transmiterea oferte de pret/ produse clientilor;
- urmarirea realizarii comenzilor pana la livrarea catre client;
- respectarea si asumarea termenelor limita.

CERINTE

Avem nevoie de o persoana serioasa, care sa isi doreasca dezvoltarea carierei in domeniul vazarilor- ofertarii de pompe si moto-pompe si care sa cunoasca bine piata.

Alte cerinte:
- studii superioare finalizate - CERINTA OBLIGATORIE (preferabil Politehnica- Faculatate de Instalatii, Constructii)
- experienta in domeniul analizelor de piata, ofertarii si al vanzarilor;
- cunostinte foarte bune de calculator (constituie avantaj- lucrul cu programe specifice)
- cunostinte de limba engleza sau germana, nivel avansat;
- permis categoria B;
- disponibilitate la calatorii in interes de serviciu.

BENEFICII OFERITE

- salariu foarte atractiv;
- tichete de masa;
- bonusuri in functie de realizari (se primesc sub forma de procent cand se face bilantul lunar);
- telefon de serviciu;
- autoturism de serviciu;
- perspective de dezvoltare profesionala.

Skill Training este o companie specializata in domeniul resurselor umane. Echipa de specialisti livreaza cu succes, servicii de training, recrutare si selectie, consultanta HR. Deruleaza proiecte de ridicare a standardelor profesionale in domeniul resurselor umane si de promovare a importantei profesiei de om de resurse umane.

Clientul nostru - reprezentantul unei foarte cunoscute marci de pompe si moto- pompe din Austria, este in proces de consolidare pe piata din Romania si cauta sa isi dezvolte echipa de vanzari.