Sales Engineer

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Planifica obiectivele de vanzari pe fiecare produs;
¿ Stabileste obiective de vanzari anuale si dimensiunea stocului;
¿ Identificarea oportunitatilor pe termen lung pe care le ofera piata si planificarea dezvoltarii, testarii si lansarii noilor produse;
¿ Comunica si implementeaza politica de preturi, promotiile si campaniile de comunicare;
¿ Analizeaza datele din piata si activitatea competitiei pe gama de produse specifica;
¿ Pregatirea materialelor de training si prezentarile tehnice a gamei de centrale termice de pardoseala pentru departamentul vanzari si partenerii de vanzari.

CERINTE

¿ Absolvent al Universitatii de Constructii ¿ sectia Instalatii
¿ 2 ani de experienta in vanzari
¿ Cunostinte solide de operare PC
¿ Fluenta in limba engleza scris si vorbit
¿ Disponibilitate la program prelungit
¿ Permis de conducere categoria B
¿ Creativitate, cu abilitati in dezvoltarea de idei noi
¿ Initiativa, Spirit antreprenorial
¿ Metodic si Ordonat
¿ Consecventa
¿ Ambitie si putere de munca
¿ Abilitati in vanzari si in lucrul in echipa

BENEFICII OFERITE

¿ Pachet salarial atractiv
¿ Masina, Laptop si Telefon Mobil
¿ Angajament pe termen lung
¿ Posibilitati de dezvoltare si instruire
¿ Mediu de lucru profesional si competitiv