Sales Engineer

Tulip Computers SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca parte integranta a departamentului de marketing si vanzari, Sales Engineer va avea oportunitatea de a isi aduce contributia la consolidarea vanzarilor de produse si servicii oferite de companie clientilor sai; investind constant efort si preocupare in intelegerea nevoilor clientilor, consultarii si identificarii solutiilor optime, specifice fiecarui client.

Sales Engineer are in sarcina dezvoltarea unui portofoliu stabil de clientii prin adoptarea unei atitudini proactive si eficiente fata de acestia, prin asimilarea in permanenta de cunostinte IT, tehnologii, de business, relationale care sa-i permita “personalizarea” relatiei cu fiecare client in parte.

CERINTE

- Studii tehnice superioare, de preferat Politehnica(Electronica, Automatica, etc) terminate sau in curs;
- Experienta medie si aptitudini de vanzari in domeniu IT;
- Cunostinte despre piata de IT si business din Romania;
- Cunostinte despre tehnologiile consacrate dar nu numai: Microsoft, IBM, HP, Cisco, etc;
- Indemanare in utilizarea aplicatiilor office necesare in procesul de ofertare(excel, word, outlook);
- Permis de conducere categoria B;
- Cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix negociat la intrare si actualizat din 6 in 6 luni;
- bonificari lunare functie de rezultate;
- tikete de masa;
- cursuri de vanzari si specifice IT asigurate de companie;
- participarea la actiuni de teambulding asigurate de companie.

Compania noastra furnizeaza clientilor sai produse de tehnica de calcul, software, solutii informatice complete, echipamente periferice; de asemenea asiguram servicii de proiectare, instalare si configurare retele de calculatoare, consultanta si instruire, service echipamente IT in garantie si postgarantie.
Ne adresam cu precadere companiilor, institutiilor publice, entitatilor care au nevoie de servicii IT profesionale.

Infiintata cu 13 ani in urma, compania noastra Tulip Computers SRL este in permanenta in cautare de nou, de inovare dar totodata cu o pozitie stabila pe piata IT&C. De aceea cautam sa ne dezvoltam echipa cu persoane determinate, motivate sa faca performanta alaturi de un colectiv tanar si dinamic.