Sales Developer

INITIAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului:
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti in zona alocata,
- Cresterea numarului de abonamente la revista
Responsabilitati
- Identificarea si contactarea potentialilor clienti / prospectarea pietei;
- Prezentarea ofertelor si identificarea nevoilor clientilor;
- Dezvoltarea relatiilor cu clientii si urmarirea derularii contractelor;
- Identificarea de noi oportunitati;
- Gestionarea abonamentelor la revista
- Aplicarea de strategii pentru cresterea numarului de abonati
- Coordonarea proceselor de realizare a abonamentelor la revista

CERINTE

- Buna cunoastere a mediului de afaceri si a mediului decizional din companii;
- Experienta obligatorie intr-o pozitie de vanzari – publicitate sau media de minim 2 ani;
- Orientare 100% catre client si rezultate;
- Capacitate de lucru cu mai multe proiecte simultan;
- Abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala);
- Persoana cu initiativa, orientata spre dezvoltare permanenta;
- Bune abilitati de planificare si organizare;
- Cunostinte bune de limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant corelat cu performanta;
- Oportunitati de dezvoltare;
- Training-uri;
- Mediu de lucru stimulativ.

Compania Initial este fondatoarea revistei Academia Succesului – dedicata succesului.
Alte servicii oferite: programe de dezvoltare organizationala, diverse traininguri si cursuri.