SALES CONTROLLER

SC TABCO CAMPOFRIO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Controleaza aria de vanzare, urmareste raportul de eficienta la nivel de arie;
- Analizeaza deviatiile si intocmeste un raport de evaluare zonala, cu concluzii si solutii;
- Prelucreaza si analizeaza informatiile din baza de date (clienti) SD, in vederea intocmirii de rapoarte relevante;
- Intocmeste rapoarte saptamanal si ori de cate ori este necesar, rapoarte ce cuprind : centralizare rapoarte vinzari (cantitativ, valoric, sortimental), analiza sales rezultate pe regiuni, analiza sales promotii, calcul sales profitabilitate pe client, estimari vinzari ;
- Controleaza implementarea politicii de vanzare si mercantizare in teren, pe zona de activitate a echipei de vanzari, pana la nivel de ruta.

CERINTE

- Cunostinte privind procesul de vanzare-cumparare
- Cunostinte elementare de concepte de piata si marketing
- Cunoastere aprofundata a modului de lucru in SAP, excel, Power Point, etc.
- Persoana motivata, dinamica, atitudine proactiva
- Atentie si spirit de observatie
- Cunoasterea pietei locale
- Permis conducere (B)

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti, reale posibilitati de dezvoltare a carierei, conditii de munca foarte bune si un pachet salarial motivant

Campofrio este o companie internationala de produse alimentare. Grupul Campofrio detine fabrici in 8 tari, de pe 3 continente, si ofera produsele la peste 250 milioane de consumatori din peste 45 de tari.