Sales Consultant

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei imobiliare (identificarea, vizionarea, evaluarea si introducerea ofertelor in baza de date a companiei).
- Construirea unor planuri de actiune si strategii de promovare specifice fiecarui tip de imobil tranzactionat.
- Identificarea potentialilor clienti, acordarea de consultanta de specialitate si asistenta in procesul de negociere, vanzare, cumparare si inchiriere in scopul crearii si mentinerii unor relatii profesioniste cu acestia.
- Vizionarea si punerea in valoare a proprietatilor imobiliare.
- Consiliere client pentru valorificarea celei mai bune oferte imobiliare.
- Pregatirea, negocierea si medierea contractelor.

CERINTE

- Experienta minima in domeniul vanzarilor
- Cunostinte avansate de operare PC
- Comunicare eficienta cu cei din jur
- Interactivitate si colaborare cu alte persoane pentru atingerea unui scop comun
- Motivarea si indrumarea celor din jur catre o anumita directie
- Transmiterea de cunostinte altor persoane, ascultare proactiva
- Determinare, spirit de raspundere, gandire analitica
- Persoana dinamica, sociabila si motivata
- Capacitate de valorificare a oportunita??ilor de vanzare
- Permis de conducere categoria B si Autoturism Personal
- Limba engleza - nivel conversational

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.
Bonusuri si beneficii deosebite.
Prezentare detaliata in cadrul interviului.