SALES CONSULTANT

VODANET MEDIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana integra, proactiva, deschisa catre dialog, pentru ocuparea pozitiei de:

Sales Consultant

Responsabilitati:

¿ Promovarea si vanzarea serviciilor de publicitate online oferite de Vodanet Media
¿ Prospectarea proactiva a pietii si obtinerea de noi conturi de publicitate;
¿ Stabilirea unui numar cat mai mare de contacte cu potentiali clienti de publicitate online si agentii de publicitate;
¿ Conceperea de oferte si sustinerea de prezentari in fata potentialilor clienti;
¿ Actualizarea periodica (conform modificarilor) a pachetelor de servicii oferite;

CERINTE

¿ minim 2 an experienta in vanzari;
¿ experienta in vanzari de publicitate online este un avantaj;
¿ excelente abilitati de comunicare si negociere;
¿ adaptabilitate si flexibilitate mare la schimbare;
¿ portofoliu de clienti existent;
¿ rezistenta la program solicitant;
¿ limba engleza la nivel avansat;
¿ utilizare pachet Microsoft Office la nivel avansat;
¿ studii superioare finalizate;

BENEFICII OFERITE

¿ salariu motivant
¿ telefon mobil si laptop
¿ pachet de bonusuri si beneficii conform performantelor
¿ oportunitati deosebite de dezvoltare personala si a carierei
¿ programe de training conform planului de training general si pe departamente

Vodanet Media s-a nascut din pasiunea si ambitia unei echipe tinere care a decis ca publicitatea on-line are un viitor in Romania si a depus toate efoturile pentru a reusi sa se impuna pe piata.
Daca esti in cautarea unui loc de munca dinamic si flexibil, intr-un domeniu nou si plin de provocari, unde poti invata totul despre World Wide Web si poti participa la initierea si succesul unor site-uri si campanii on-line Vodanet Media poate fi locul potrivit pentru tine. Iti oferim oportunitatea de a face parte dintr-o echipa care lucreaza in cel mai activ si mai rapid mediu de comunicare: Internet.
Calitatea pe care o apreciem cel mai mult la angajatii nostri este disponibilitatea de a invata. Web publishing-ul si publicitatea on-line sunt domenii noi, in care specialistii sunt in formare si de aceea noi am ales sa ne formam propriii specialisti.
Ne plac oamenii care accepta provocari si sunt dispusi sa munceasca atat cat este necesar pentru a realiza lucruri remarcabile.