Sales Consultant

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru biroul sau, Grafton Recruitment angajeaza o persoana pe pozitia de

Sales Consultant.

- identificarea si contactarea potentialilor clienti;
- dezvoltarea portofoliului de clienti;

managementul procesului de recrutare:
- selectia CV-urilor;
- organizarea de interviuri;
- realizarea evaluarilor candidatilor;
- prezentarea listei scurte clientului etc.

CERINTE

Candidatul ideal
- are o minima experienta in recrutare si vanzari de servicii;
- este o persoana dinamica si proactiva, capabila sa se adapteze cu usurinta la un mediu nou de lucru si sa participe activ la procesul de vanzare al serviciilor de recrutare ale companiei.

Fondata in 1982, firma Grafton Recruitment a devenit o firma de renume mondial in domeniul furnizarii de solutii HR, inregistrand o crestere impresionanta in ultimii 5 ani de activitate. Reteaua formata din 76 de sucursale operationale acopera in prezent 19 tari, dintre care amintim: UK, Irlanda, Chile, China, Cehia, Slovacia, Hong Kong, Ungaria, Polonia, Lituania, Romania, Rusia, Singapore, Portugalia, Franta, Austria, Belgia, Turcia si Emiratele Arabe Unite.