Sales Assistant

RAL Computers

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preluarea comenzilor si operarea lor in sistem;
- intretinerea si actualizarea bazei de date cu clienti;
- indeplinirea atributiilor administrative in cadrul departamentului Vanzari;
- mentinerea relatiilor cu clientii;
- implementarea si respectarea strategiei de vanzari a companiei.

CERINTE

- absolvent studii superioare;
- experienta in relatii cu publicul intr-un post similar in departament de vanzari, in companie IT&C, de minim 1 an;
- cunostinte minime despre domeniul si piata IT&C;
- abilitati excelente de comunicare si relationare cu persoane diverse;
- cunostinte solide de limba engleza;
- atentie distributive, memorie excelenta, capacitate de organizare si planificare;
- atitudine proactiva si pozitiva;
- capacitate de lucru in echipa, dar si in mod independent;
- capacitate de incadrare in termene limita si lucru in conditii de stress;
- capacitate de prioritizare a informatiei si sarcinilor;
- persoana dinamica si orientata spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru modern si dinamic;
- pachet corespunzator de compensatii si beneficii, acces la training.

RAL Computers este prezenta pe piata IT&C din anul 1994, avand ca profil distributia la nivel national de echipamente de comunicatii de inalta tehnologie. In portofoliul de produse se regasesc echipamente de transmisii de date pentru majoritatea mediilor cunoscute precum: fibra optica, fire de cupru si unde radio. Activitatea noastra se desfasoara intr-un sediu nou si modern situat in zona Timpuri Noi.