SALES ASSISTANT

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam SALES ASSISTANT pentru clientul nostru - COMPANIE FURNIZOARE DE ARTICOLE DE BIROTICA SI PAPETARIE, LIDER IN EUROPA.

RESPONSABILITATI:

- mentinerea si dezvolarea relatiilor cu clientii, asistarea acestora intr-o maniera care sa asigure raspunsuri prompte si clare la nevoile acestora;
- plasarea si urmarirea comenzilor, conform cu nevoile clientilor;
- negocierea cu fabricile, confirmarea comenzilor la datele solicitate si trimitere acestora la clienti;
- organizarea si urmarirea livrarilor de la furnizor la client, trimiterea documentelor insotitoare la clienti;
- rezolvarea problemelor care apar in legatura cu livrarea comenzilor, data confirmata de sosire la adresa de livrare;
- mentinerea unei bune si clare informari a clientilor legat de livrare, facturare si pret;
- urmarirea si mentinerea stocurilor la un nivelul stabilit;
- urmarirea platilor si a situatiei financiare a clientilor;
- monitorizarea limitelor de credit si investigarea posibilelor probleme care apar;
- informarea asistentelor de vanzari de situatia financiara a fiecarui client si a depasirii limitelor de credit;
- actualizarea fisierelor clientilor si asigurarea ca toate informatiile sunt introduse pentru urmarirea continua a acestora;
- identificarea unor potentiale imbunatatiri a sistemului actual, a relatiei cu clientii.

CERINTE

- studii superioare;
- experienta minim 1 an in pozitii similare;
- cunostinte operare PC: Word, Excel, Outlook, programe de vanzari sau stock control;
- limbi straine: engleza avansat;
- fluenta si cursivitate in exprimare;
- disponibilitate deplasare;
- persoana capabila sa ia decizii;
- rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial deosebit de atractiv;
- bonusuri in functie de realizari;
- bonuri de masa;
- participare la programe de training.

QUALIA este o companie de resurse umane cu capital romanesc, orientata catre o continua dezvoltare.
Oferim servicii de calitate in sfera resurselor umane atat pentru companii cat si pentru candidati.