Sales Assistant

TULIP COMPUTERS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea ofertelor tehnico-economice catre clienti;
- Analiza cerintelor clientului si propunerea solutiei IT optime;
- Mentinerea si dezvoltarea unei relatii cat mai bune/profesionala cu partenerii(clienti si furnizori);
- Participarea activa la realizarea obiectivelor echipei si la atingerea targetului de vanzari;
- Participarea la mentinerea/cresterea portofolului de clienti.

CERINTE

- Studii superioare, de preferinta in domeniul tehnic, economic;
- Indemanare in lucrul cu calculatorul(Office, Internet);
- Experienta in ofertare/vanzare IT(min. 1 an);
- Cunostinte despre piata IT si de business, produse, producatori, furnizori;
- Constituie un avantaj cunostintintele specifice de Microsoft si Networking;
- Cunostinte de limba engleza(mediu);
- Permis de conducere categorie B(nu e obligatoriu).

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant si bonusuri in functie de performante;
- Lucru intr-un mediu dinamic, intr-o echipa tanara si dornica sa faca performanta.
- Traninguri in-house si de specialitate.

Societatea noastra furnizeaza produse de tehnica de calcul, software, solutii informatice complete, echipamente periferice; de asemenea asiguram servicii de proiectare, instalare si configurare retele de calculatoare, consultanta si instruire in domeniul sau de activitate, service postgarantie. Ne adresam cu precadere segmentului de piata business si utilizatorilor finali.