SALES ASSISTANT

GENESYS

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Sales Assistant asigura suport echipei de vanzari, prin procesarea comenzilor catre furnizori.
- Efectueaza comenzi de aprovizionare si urmareste rezolvarea operativa a acestor comenzi in timpul solicitat de acestia;
- Intocmeste documentele de intrare necesare receptionarii produselor pe baza comenzilor efectuate de Departamentul Marketing-Vanzari, verifica preturile si conditile de livrare a acestora conform contractelor si comenzilor;
- Analizeaza si raporteaza periodic intrarile si iesirile de marfa, verifica stocul pe furnizori si pe game de produse, asigura efectuarea periodica a inventarului pe magazii, verifica nomenclatoarele de produse si preturi;
- Intocmeste rapoarte periodice catre Sales Manager si catre Purchase Manager.

CERINTE

- Absolvent/ student in an terminal al unei facultati cu profil tehnic sau economic.
- Experienta intr-un departament logistic/ tehnic al unei companii din domeniul IT constituie un avantaj.
- Bune abilitati de comunicare scrisa si orala in romana si engleza
- Cunostinte foarte bune de utilizare PC incluzand Microsoft Office
- Capabil de lucru sub presiunea unor termene-limita apropiate sau a unor taskuri multiple
- Bune abilitati de planificare si optimizare a activitatilor
- Pro-activ, orientat spre lucrul in echipa.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial stimulativ, precum si oportunitati de training si de dezvoltare a carierei intr-un mediu dinamic si competitiv.

Companie privata, infiintata in 1994 si certificata ISO 9001, CCAS si OMCAS, cu o cifra de afaceri de 15 milioane EUR (2005) si peste 100 de angajati, GENESYS este una dintre cele mai importante companii romanesti care acopera toate domeniile de activitate din informatica si telecomunicatii. Detalii complete la www.genesys4s.ro.
Datorita activitatii sale in continua crestere, GENESYS isi dezvolta echipa cu noi profesionisti entuziasti si motivati.