SALES ADVISOR

ART & CRAFT DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

I. Participa activ la vanzare.
·Promoveaza produsele firmei prin descrierea calitatilor (atribute, beneficii, modalitati de intrebuintare) acestora.
·Aranjeaza marfa pe expozitoare intr-un mod cat mai estetic, atractiv pentru clienti.
·Atrage atentia vizitatorilor magazinului asupra ofertei inedite si diversificate in scopul castigarii de noi clienti.
II.Desfasoara activitati administrative.
III.Activitati de gestiune.

CERINTE

Pregãtire:
- cunostinte utilizare PC (necesar minim Word, Excel , program de gestiune)
- cunostinte limbi strãine (minim engleza-mediu)

Avantaj: pregatire profesionalã de specialitate (gestiune, economie, comert)

Aptitudinale
-flexibilitate
-atentie distributiva
- memorie buna
-abilitati de comunicare
-spirit de observatie
-creativitate-inovare
-simt estetic

Cerinte de temperament si caracter
-responsabilitate
-disciplinã
-rigurozitate
-punctualitate
-capacitate de organizare
-politete, tact
-discretie
-simt critic si autocritic
-sociabilitate
-aptitudini pentru relatii publice (infatisare placuta, maniere,fler, autocontrol, simtul umorului)
-onestitate

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + comision + bonuri de masa + decontarea transportului

Firma 100% romaneasca specializata pe piata de retail in domeniul produselor de artizanat si decoratiuni interioare.