Sales account manager / manager vanzari (IT / web development)

MARKMEDIA NETWORK SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce vei face:
- Activitatea consta in vanzarea de servicii IT si produse software web-based;
- Realizeaza contacte telefonice, foloseste corespondenta electronica, realizeaza ofertele si alte documente necesare in relatia cu clientii actuali sau clientii potentiali;
- Colaboreaza cu colegii care se ocupa de web design, front-end / back-end development, customer service, management;
- Inregistreaza in sistemul informatic al companiei, informatiile despre clienti si rezultatele activitatilor de serviciu
- Negociaza contractele cu clientii;
- Aloca sarcini specifice personalulului din departamentul de productie pe baza elaborarii brief-ului proiectului;
- Ofera indrumare managerilor de proiect in derularea proiectelor pentru indeplinirea sarcinilor la standardele solicitate;
- Evalueaza rezultatele proiectului si satisfactia clientului dupa implementare;

CERINTE

Ce iti cerem?
- Experienta practica de minim 5 ani in vanzari; domeniile legate de tehnologia informatiei constituie un avantaj;
- Capacitate de planificare si organizare;
- Abilitati de negociere;
- Abilitati de comunicare si prezentare a informatiilor;
- Abilitatea de a procesa informatiile din tabele si rapoarte;
- Atentie la detalii, preocupare pentru calitate;
- Cunostinte operare calculator (Ms Word, Excel, Ms. Project, Outlook, Internet, sisteme E.R.P.),
- Limba engleza-nivel avansat (germana reprezinta avantaj);

Colegii tai se asteapta de la tine:
- Sa fii responsabil/a si sa se poata baza pe tine
- Sa vezi "imaginea de ansamblu" si sa actionezi astfel incat clientii sa aprecieze
- Sa inveti in permanenta si sa devii mai bun/a
- Sa ai o atitudine pozitiva, sa le placa sa colaboreze cu tine
- Sa acorzi atentie detaliilor astfel incat sa te poti mandri ca tot ce faci e bine
- Sa ceri ajutor atunci cand ai nevoie, si sa oferi atunci cand ti se cere
- Sa respecti promisiunile si deadline-urile
- Sa asculti bine si sa comunici clar

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:
- Salariu fix si comision din vanzari;
- Laptop;
- Telefon de serviciu;
- Masina de serviciu (dupa perioada de proba);
- Timp alocat saptamanal pentru cercetare şi dezvoltare;
- Program de dezvoltare prin training-uri specializate in vanzari, tehnici de negociere, marketing si project management;
- Cafea, ceai, apa plata, oricand esti la birou
- Pizza Day - vinerea asiguram pizza
- Bonusuri speciale;

We are a successful Full-Service-Web-Agency with famous, international clients, developing high-end on-line solutions. To support our national and international team we are looking for a new sales account manager.
Details and cv applications: hr@markmedianet.com