Sales Account Manager DGS

SC EUROCOM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sales Representative-ul este responsabil exclusiv de vanzarea sistemelor de imprimare destinate productiei publicitare din portofoliul Eurocom (vezi www.eurocom.ro sectiunea PRODUSE - SISTEME “DISPLAY GRAPHICS” PENTRU PRODUCTIE PUBLICITARA).
- Contactarea si realizarea de vizite la clienti si potentiali clienti;
- Identificarea nevoilor clientilor;
- Realizarea de prezentari si demonstratii pe echipamente;
- Configurarea echipamentelor in functie de nevoile clientilor;
- Intocmirea de oferte;
- Negocierea si incheierea contractelor de vanzare;
- Intocmirea de facturi pentru echipamentele vandute;
- Urmarirea platilor la contractele incheiate;
- Cunoasterea documentatiei tehnice referitoare la echipamente;
- Realizarea targetului de vanzari anual;
- Intocmirea ofertelor si documentatiei pentru participarea la licitatii.

CERINTE

- Studii superioare, preferabil tehnice sau economice;
- Experienta - minim 3 ani in vanzari de produse destinate companiilor (Business-to-Business);
- Cunoasterea pietei de productie publicitara reprezinta un avantaj;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- Bune cunostinte de limba engleza (scris si vorbit);
- Carnet de conducere categoria B

Distribuitor pentru Romania al concernului olandez Océ Technologies B.V. – echipamente profesionale de imprimare, copiere si scanare. Pentru mai multe detalii accesati www.eurocom.ro.