Sales Account Manager

INNOBYTE WEB DEVELOPMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea potentialilor clienti
- Realizarea si intretinerea bazelor de date cu clienti
- Crearea de documentatii pentru potentialii clienti
- Supravegherea proiectelor proprii aflate in derulare
- Transmiterea informatiilor despre piata si nevoile potentialilor clienti la sediu
- Elaborarea planului de atragere a potentialilor clienti impreuna cu echipa de vanzari
- Asigurarea implementarii strategiei de vanzari
- Negocierea termenilor ofertei comerciale cu clientii, in conditiile recomandate de companie
- Stabilire intalniri cu potentiali clienti, la sediul acestora sau al companiei
- Atingerea target-ului stabilit de catre management

CERINTE

- Bune abilitati de comunicare, relationare si negociere
- Cunostinte solide web. Cunostinte cel putin medii - design web
- Responsabil si orientat catre intelegerea nevoilor clientului si satisfacerea nevoilor acestuia
- Orientat catre atingerea target-urilor impuse
- Dinamic, prompt si cu spirit de initiativa
- Experienta in vanzari produse si servicii WEB constituie un avantaj semnificativ
- Cursurile in domeniul vanzarilor sau al negocierilor constituie un avantaj
- Limba engleza - nivel avansat
- Carnet de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision din cifra de vanzari realizata
- Bonusuri in functie de performanta
- Asigurare medicala privata
- Decont transport
- Telefon de serviciu
- Masina de serviciu
- Laptop de serviciu
- Sesiuni de training
- Entuziasmul, tineretea si profesionalismul echipei INNOBYTE

Innobyte este o companie de dezvoltare si integrare solutii web.

Echipa Innobyte este formata exclusiv din profesionisti in domeniul IT-web development, si poate asigura astfel un nivel exceptional de calitate si satisfactie al clientului.