Sales Account Manager

SC EUROCOM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea de noi clienti;
- Analiza sistemului informational la sediul clientului;
- Planificarea vizitelor la clienti si potentiali clienti;
- Previziuni privind ciclurile de vanzare in derulare;
- Realizarea targetului de vanzari anual si indeplinirea criteriilor de performanta;
- Realizarea prezentarilor si a demonstratiilor pe echipamentele si solutiile ofertate;
- Dezvoltarea aptitudinilor de negociere. Negocierea preturilor;
- Urmarirea platilor la contractele realizate;
- Cunoasterea si aprofundarea documentatiei tehnice despre echipamente;
- Aprofundarea tehnicilor de vanzare;
- Informarea Departamentului de Marketing cu referire la datele obtinute despre clienti si potentiali clienti;
- Realizarea rapoartelor saptamanale.

CERINTE

- studii superioare, preferabil tehnice sau economice;
- experienta similara minim 2 ani;
- bune cunostinte de limba engleza (scris si vorbit);
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala);
- abilitatea de a stabili relatii cu oamenii;
- abilitatea de analiza si planificare;
- personalitate deschisa - relationeaza usor cu potentialii clienti;
- atitudine de vanzator, orientat catre clienti;
- identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
- proactiv, capabil sa gaseasca solutii, persistent, cu initiativa;
- spirit de echipa ; atitudine pozitiva.

Distribuitor pentru Romania al concernului olandez Oce Technologies BV – echipamente profesionale de multiplicat.