Retention Specialist - Great Carrier Opportunity

BOOM TV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contribuie la indeplinirea obiectivelor companiei in ceea ce priveste rata de clienti care renunta la serviciile acesteia ;
- Contribuie pentru cresterea procentului de clienti multumiti de serviciile oferite de catre companie;
- Propunerea de acordare a reducerilor pentru clientii care au intampinat probleme tehnice sau la activare;
- Oferirea suportului catre reprezentantii altor departamente, referitoare la activitatea din cadrul departamentului propriu (explicatii facturare in conformitate cu oferta comerciala subscrisa, etc);
- Verificarea facturilor emise in raport cu pachetele de programe pentru care clientul a optat la semnarea contractului;
- Verificarea aplicarii corecte a reducerilor in conformitate cu prevederile contractuale si politica comerciala in vigoare;
- Furnizeaza informatii corecte si complete clientilor, precum si clientilor potentiali, persoane fizice sau juridice, despre caracterisiticile produselor si serviciilor, aspectele comerciale sau financiare;
- Promoveaza imaginea companiei si incurajeaza clientii sa achizitioneze serviciile companiei;
- Introduce si modifica in baza de date specifica, informatiile clientului, asigurandu-se ca acestea sunt complete si corecte;

CERINTE

- Studenta an terminal sau absolventa studii superioare;
- Abilitati de comunicare si interactiune directa/indirecta cu clientul;
- Orientata spre atingerea obiectivelor;
- Persoana atenta la detalii, ordonata;
- Atitudine proactiva;
- Bune cunostinte de MS Office, Outlook, Internet
- Cunostinte limba engleza (nivel mediu);

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, mediu multinational dinamic, telefon, acces la training, pauza de pranz, masa asigurata de companie, decontare transport

Boom TV reprezinta ultima generatie in tehnologia digitala de distributie multi-channel tv, la nivel national, prin satelit, direct in casa ta. Companie multinationala oferind pe piata romaneasca servicii de media si televiziune la cele mai inalte standarde calitative. http://www.boomextra.ro