Retention Specialist

SC DTH TELEVISION GRUP SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contribuie la indeplinirea obiectivelor companiei in ceea ce priveste rata de clienti care renunta la serviciile acesteia ;
- Contribuie pentru cresterea procentului de clienti multumiti de serviciile oferite de catre companie;
- Propunerea de acordare a reducerilor pentru clientii care au intampinat probleme tehnice sau la activare;
- Oferirea suportului catre reprezentantii altor departamente, referitoare la activitatea din cadrul departamentului propriu (explicatii facturare in conformitate cu oferta comerciala subscrisa, etc);
- Verificarea facturilor emise in raport cu pachetele de programe pentru care clientul a optat la semnarea contractului;
- Verificarea aplicarii corecte a reducerilor in conformitate cu prevederile contractuale si politica comerciala in vigoare;
- Furnizeaza informatii corecte si complete clientilor, precum si clientilor potentiali, persoane fizice sau juridice, despre caracterisiticile produselor si serviciilor, aspectele comerciale sau financiare;
- Promoveaza imaginea companiei si incurajeaza clientii sa achizitioneze serviciile companiei;
- Introduce si modifica in baza de date specifica, informatiile clientului, asigurandu-se ca acestea sunt complete si corecte;

CERINTE

- Student/a an terminal sau absolvent/a studii superioare;
- Abilitati de comunicare si interactiune directa/indirecta cu clientul;
- Orientata spre atingerea obiectivelor;
- Persoana atenta la detalii, ordonata;
- Atitudine proactiva;
- Bune cunostinte de MS Office, Outlook, Internet
- Cunostinte limba engleza (nivel mediu);

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, mediu multinational dinamic, acces la training, pauza de pranz, decontare transport.

DESCRIEREA FIRMEI

Boom TV
Boom TV reprezinta ultima generatie in tehnologia digitala de distributie multi-channel tv, la nivel national, prin satelit, direct in casa ta. Companie multinationala oferind pe piata romaneasca servicii de media si televiziune la cele mai inalte standarde calitative. http://www.boomextra.ro