Retail Network Manager - Zona SUD

Rodipet SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Este responabil de desfasurarea la standardele solicitate a activitatii din agentiile Rodipet care fac parte din zona de sud

- Elaboreaza strategia de vanzari a zonei, stabileste targetele (pe termen scurt si lung), obiectivele si procedurile operationale, urmareste, verifica si coordoneaza aplicarea si atingerea acestora

- Analizeaza si evalueaza eficienta vanzarilor, a metodelor, a costurilor si a rezultatelor

- Elaboreaza si administreaza bugetele de vanzari si supreaveagheaza elaborarea si administrarea bugetelor operationale locale

- Realizeaza studii de piata si anticipa directia in care se va indreapta in viitor

- Promoveaza, stabileste si mentine o relatie solida si pozitiva cu partenetii, clientii si furnizorii

- Recruteaza, formeaza, supervizeaza si evalueaza echipele de vanzari si directorii de agentie

CERINTE

- Studii superioare finalizate cu profil tehnic, inginerie sau informatica

- Experienta minim 2 ani intr-un post similar si minim 5 in vanari

- Experienta intr-o companie multinationala sau de distributie constituie un avantaj

- Cunostinte avansate de limba engleza

- Cunostinte avansate de operare PC

- Abilitati excelenete de comunicare, negociere si organizare

- Capacitatea de a elabora strategii si business plan

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant in functie de experienta

- Telefon

- Alte beneficii in functie de realizari

Suntem cea mai mare companie de distributie de presa si produse complementare din
România, singurul transportator si distribuitor care aprovizioneaza zilnic Bucurestiul
si toate judelele tarii. Scopul nostru este sa promovam si sa fim reprezentati de oameni
care gasesc solutii excelente si unice.