Retail Credit Support Specialist

UniCredit Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Completarea contractelor de credit și contractele de garanție aferente, pe baza template-uri predefinite, având grijă sa fie cuprinse toate condițiile din aprobare;
• Pregătirea întregului set de documente necesare pentru setarea limitei de credit în sistemul bancii, în conformitate cu procedurile interne;
• Pregătirea documentelor interne necesare pentru debursarea creditului, asigurând, de asemenea, verificarea documentelor justificative, în conformitate cu procedurile interne;
• Asigurarea administrarii creditului, respectiv urmărirea condițiilor de creditare precum și îndeplinirea conditilor contractuale
• Emiterea de instructiuni pentru credite cu rambursari, conform graficului de rambursare anexat la contract
• Transmiterea ori de câte ori este necesar a unui semnal de avertizare în conformitate cu procedurile interne pentru minimalizarea riscului operational
• Comunicarea prompta solicitarilor clientilor interni in ceea ce priveste activitatea de creditare

CERINTE

• Diploma universitara in domeniul economic sau tehnic
• Experienta in domeniu de minim 1 an
• Cunoasterea fluenta a limbii engleze
• Bune cunostinte de MS Office
• Abilitati de analiza si sinteza
• Atentie la detalii
• Proactivitate
• Orientare inspre client
• Flexibilitate
• Abilitati de organizare, prioritizare, capacitatea de a lucra cu termene limita
• Spirit de echipa

DESCRIEREA FIRMEI

Banking