RETAIL BROKER

TOTAL ADVISOR INSURANCE BROKER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestioneaza portofoliului de asigurari pentru clientii alocati
- Prospecteaza piata, atrage noi clienti si extinde portofoliul pentru clientii existenti
- Administreaza conturile clientilor TA
- Preia cererile de asigurare de la clienti
- Negociaza si administreaza contractele de asigurare
- Urmareste evolutia clientilor si posibilitatea de extindere a colaborarii cu acestia
- Genereaza new-business

CERINTE

- De preferat studii finalizate (liceu/studii superioare) sau student la ID in an terminal
- Orice alt curs/training cu relevanta pentru domeniul asigurarilor
- Experienta intr-o companie din domeniul asigurarilor constituie avantaj
- Cunostinte foarte bune de operare PC
- Capacitatea de a invata sa utilizeze soft-uri specifice domeniului asigurarilor
- Aptitudini foarte bune de comunicare, prezentare, negociere si relationare
- Abilitati analitice
- Nivel bun de cunoastere a unei limbi de circulatie internationala
- Permis de conducere categoria B
- Tinuta business obligatorie
- Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

- Mediu de munca profesional in echipa tanara si dinamica
- Oportunitatea unei cariere in brokerajul de asigurari
-Pachet salarial motivant
-Cresteri salariale pe masura realizarii nivelelor de target stabilite;
-Bonuri de masa
-Traininguri de formare si dezvoltare profesionala si personala

DESCRIEREA FIRMEI

TOTAL ADVISOR, parte a grupului Capital Partners,
este prima companie de brokeraj in asigurari acreditata dupa noile norme ale Comisiei de Supraveghere a Asigurarilor. Suntem o echipa tanara, dinamica, care crede in integritate in relatiile cu colaboratorii interni si externi, incurajeaza inovatia si stie ca intotdeauna exista solutii.