Resurse umane

S.C. DIREM CONSULTING S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿¿¿ Efectueaza recrutarea de personal pentru angajarea pe diferite posturi in cadrul societatii;
¿¿¿ Realizeaza fise de post sau actualizeaza fisele de post existente;
- Realizeaza regulamentul intern si diferite reglementari functionale si urmareste ca fiecare angajat sa ia la cunostinta continutul acestor documente ;
¿¿¿Centralizeaza listele de pontaje si intocmeste foaia de prezenta;
¿¿¿ Tine evidenta plasarii personalului la punctele de lucru si a migrarii de personal de la un punct mobil de lucru, la altul;
¿¿¿ Intocmeste si inregistreaza la Inspectia Teritoriala de Munca contractele individuale de munca ale angajatilor, incetarea contractelor de munca, modificarile survenite pe parcurs in contractile de munca ( actele aditionale la CIM);
¿¿¿ Intocmeste actele adititionale de modificare a salariilor si a functiilor angajatilor, conform necesitatilor societatii, a angajatilor si a codului muncii;
¿¿¿ Intocmeste actele aditionale la contractile individuale de munca.
¿¿¿ Elibereaza adeverinte de venit siadeverinte pentru medic, la cerinta angajatilor.
¿¿¿ Supravegheaza sa fie respectate toate normele de ordine interioara , codul muncii si legile in vigoare, de catre toate compartimentele societatii;
¿¿¿ Colaboreaza cu personalul medical (si nu numai) in cazul accidentelor de munca si in cazul examenelor medicale obligatorii de medicina muncii;
¿¿¿ Depisteaza, in urma evaluarilor, nevoile de instruire ale angajatilor si urmareste implementarea unor metode pentru o mai buna desfasurarea a activitatii in firma si indruma personalul catre cursuri de perfectionare;
¿¿¿ Colaboreaza cu conducerea in vederea urmaririi realizarii indicatorilor de performanta ;
¿¿¿ Asigura comunicarea si desfasurarea relatiilor intre angajator si angajat ;
¿¿¿ Intocmeste statele de plata conform foilor de prezenta;
¿¿¿ Asigura relatiile intre societate si bugetul asigurarilor sociale, prin depunerea declaratiilor catre: Casa judeteana de pensii, Casa Judeteana de Sanatate si Agentia Judeteana de Somaj

CERINTE

Cunostinte excel, programe resurse umane
Cunoasterea unei limbi straine constituie avantaj

S.C. DIREM CONSULTING S.R.L. activeaza in domeniul instalatiilor in constructii din anul 2001. Pentru detalii privind activitatea si imaginea societatii accesati www.direm.ro