Responsabil vanzari marketing, Clinici Dentare si farmacii

oral hygiene

Job expirat

RESPONSABILITATI

Junior Sales Executive este o pozitie langa MANAGERUL de vanzari, cu responsabilitati in crearea, intretinerea si dezvoltarea relatiilor de colaborare cu clientii firmei atat cei existenti cat sic ei potentiali, prin:

- promovarea produselor noastre, de igiena orala avansata
- sustinerea si crestera vanzarilor, indeplinirea obiectivelor de vanzari
- colaboreaza cu managerul proiectului si cu dep gestiune (uneori chiar inlocuieste managerul de vanzari)
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei, clinicile stomatologice si Farmaciile,Magazinele specializate DUGSTORES
- identificarea de noi clienti - intocmirea bazei de date de clienti
- stabilirea de noi contacte cu potentiali clienti
- prezentarea si promovarea categoriei de produse, la clientii noi
- primeste si implementeaza modalitatea de prezentare a produselor, brandurilor.
- executa si coordoneaza activitati specifice (direct marketing, targuri si expozitii)
- intocmirea periodica a planurilor de activitate, a rapoartelor de activitate.
- monitorizarea activitatii concurentei/ a altor produse similare pe piata
- selecteaza si propune noi canale/puncte de vanzare; Supermarket-uri si magazine specializate

CERINTE

- cunoasterea produselor si a caracteristicilor specifice brandului - reprezinta un avantaj vizitati www.oralhygiene.ro
- cunostinte in domeniul (prod de profilaxie si igiena orala);

- cunostinte PC (Word, Excel, Access);
- limba engleza;
- cunostinte solide de marketing;
- excelente abilitati de comunicare, prezentare;
- aspect profesional - business;
- putere de convingere;
- capacitate de a lucra in echipa;
- atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare
- rezistenta la stres;
- permis auto (categoria B);
- disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial corelat cu performanta;
- 3-8% comision din vanzari;
- mediu de lucru placut si motivant vizitati: www.oralhygiene.ro;
- oportunitati de acumulare si dezvoltare profesionala;
- oportunitati de promovare;
- telefon mobil.

Firma Oral Hygiene activeaza in domeniul igienei orale avansate. Este o firma romneasca cu o echipa tanara si dinamica care activeaza pe piata produselo farmaceutice si stomatologice, a produselo de igiena orala avansata. Domeniu nou si provocator. Aspectul foarte important al echipei noastre este acela ca noi cultivam o cultura organizationala care promoveaza libera exprimare si cultivarea ideilor constructive si posibilitatea punerii lor in practica . De jos in sus