responsabil vanzari

RT&M

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trebuie sa fie o persoana organizata, entuziasta, capabila sa lucreze sub presiune. Sarcinile sunt variate:
-convorbiri telefonice cu furnizori/clientii
-intocmiri cereri de oferte si oferte
-introducerea in baza de date a noilor clienti si furnizori
-intocmirea de facturi catre clienti
-dezvolta legaturi cu potentialii noi clienti
-elaboreaza si lanseaza comanda catre furnizori
-urmareste respectarea conditiilor de livrare a produselor
-urmareste stocul de produse achizitionate de la furnizori si face demersuri pt achizitii
-urmareste incasarea facturilor de la clienti
-etichetare/fise tehnice si de securitate
-evidentze substante chimice
-autorizatii de functionare
-licente pt diferite activitati
-derulare exporturi
-evidentze stocuri de produse finite, materii prime, marfa
-operatiuni de marketing si aprovizionare
-autorizare pt comercializare/productie/export
-organizare si coordonare
-relatii cu terti (furnizori, clienti, administratia de stat);
-redactare documente comerciale sau administrative;
-marketing pt produse vandute si/sau aprovizionate;

CERINTE

-Carnet conducere categoria B
-atitudine Responsabila
-Familiar cu folosirea computerului (Excell bine/ Word bine/Access incepator)
-Disponibilitate program prelungit
-Negocieri/Incheieri contracte (min. 1 an)
-Commercial sales, Presentation Skills-MS Excel bine, ;
-engleza
-lucru in retea de PC-uri;
-organizare buna
-sociabil/a

BENEFICII OFERITE

prime, bonuri de masa, participare la profit, etc