Responsabil Transporturi - Companie Industriala Multinationala

BARNETT McCALL RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vreti sa va construiti o cariera puternica in cadrul unei companii multinationale?
- Acum aveti sansa sa obtineti acest lucru.
- Clientul nostru este una dintre companiile de top in domeniul industrial din Romania si Europa. In plus, face parte dintr-un grup industrial extrem de mare extins in intreaga Europa.
- In prezent cautam persoana muncitoare si de incredere pentru a ocupa pozitia de Responsabil Transporturi in cadrul acestei companii de succes in domeniul ei.
Responsabilitatile cheie pentru aceasta pozitie sunt:
- Organizarea, urmarirea si optimizarea unei flote de 20 camioane;
- Mentinerea mijloacelor de transport in buna functionare (intretinere, revizii, inspectii tehnice, reparatii);
- Optimizarea timpului de raspuns la solicitarile de transport;
- Intocmirea de statistici privind costurile parcului auto;
- Urmarirea contractelor cu alti transportatori;
- Obtinerea de avize, licente de transport etc.;

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- Studii superioare transporturi;
- Cunoastere foarte buna a legislatiei in domeniul transporturilor;
- Diploma ARR de "persoana desemnata sa conduca permanent si efectiv activitatea de transport rutier de marfuri";
- Limba franceza (engleza),
- Permis de conducere;
- Experienta relevanta pe o pozitie similara;
- Spirit organizatoric, capacitate de conducere, bune abilitati de comunicare si relationare;
- Persoana foarte organizata, cu atitudine pozitiva,
capabila sa faca fata unor task-uri simultane.

BENEFICII OFERITE

- Salariu de inceput motivant, bonuri de masa, masina si telefon.
- Oportunitatea excelenta de a face parte dintr-o organizatie multinationala care se extinde si creste global.

Barnett McCall Recruitment a fost infiintata in anul 1999 in Romania, si de atunci a fost activa pe piata locala si internationala. Este misiunea noastra sa oferim cele mai eficiente si flexibile servicii de pe piata si sa devenim n partener de incredere pentru toti clientii nostri, fara a tine cont de marime, onorariu sau domeniu de activitate.
Suntem mandri de a prezenta aici cateva informatii esentiale despre istoria, experienta noastra si avantajele noastre competitive.
Oferta noastra de servicii de HR cuprinde:
Recrutare si cercetare activa (Direct Search)
¿ Servicii de leasing si personal temporar
¿ Evaluare de resurse umane si outplacement
¿ Team-building
¿ Indrumare in cariera si training
In prezent, Barnett McCall are birouri in Bucuresti si Timisoara, insa planul nostru de extindere continua, avand ca orase tinta : Iasi, Sibiu, Brasov, Cluj, Constanta si Craiova.
Baza noastra de date include persoane din Romania si din afara ei.
Avem o reputatie excelenta pe piata, fiind cunoscuti pentru transparenta si rezultatele pozitive, cu o vasta experienta atat in recrutarea in masa cat si in proiecte individuale de recrutare.
Credem in adaptarea procesului de recrutare la cerintele proiectului, oferind servicii flexibile ; suntem de asemenea capabili de a implementa in serviciile noastre orice politica interna de recrutare care ar putea aduce beneficii procesului.