Responsabil Transport

Romrecycling SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizarea, urmarirea si optimizarea unei flote de 20 camioane;
- mentinerea mijloacelor de transport in buna functionare (intretinere, revizii, inspectii tehnice, reparatii);
- optimizarea timpului de raspuns la solicitarile de transport;
- intocmirea de statistici privind costurile parcului auto;
- urmarirea contractelor cu alti transportatori;
- obtinerea de avize, licente de transport;
- mentinerea unei legaturi permanente cu staff-ul francez

CERINTE

- studii superioare transporturi sau tehnice;
- cunoastere foarte buna a legislatiei in domeniul transporturilor;
- diploma ARR de - persoana desemnata sa conduca permanent si efectiv activitatea de transport rutier de marfa;
- permis de conducere;
- experienta minim 3 ani pe o pozitie similara;
- foarte bun organizator, seriozitate, capacitate de conducere, bune abilitati de comunicare si relationare; capacitate de lucru in echipa;
- persoana meticuloasa, proactiva, cu atitudine pozitiva, rezistenta la stres

Cerinta obligatorie:
- limba franceza si/sau engleza (scris, vorbit, citit)

BENEFICII OFERITE

Nivel salarial corespunzator postului, tichete de masa, telefon mobil, masina de serviciu.

Romrecycling este una dintre cele mai importante societati comerciale specializate in colectarea, procesarea, reciclarea si comercializarea deseurilor metalice feroase si neferoase din Romania. Compania este membra a grupului multinational de firme Trafigura.
Firma isi desfasoara activitatea pe Soseaua de Centura a orasului Bucuresti, in dreptul Comunei Jilava.