Responsabil Tipar

Ringier Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Activitati de supraveghere a procesului tehnologic (urmaritor tipar);
- Se asigura ca nu exista probleme de tipar, iar atunci cand acestea apar informeaza cu promptitudine factorii de decizie;
- Se asigura ca materialele de pe server au fost corect receptionate;
- Functioneaza ca interfata intre Tipografie si Redactie.

CERINTE

- Studii medii;
- Experienta in tipografie reprezinta avantaj;
- Disponibilitate pentru lucrul de noapte (ture 12/24);
- Autotursim personal si disponibilitate pentru folosirea acestuia in interes de serviciu reprezinta avantaj;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Persoana responsabila si serioasa.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- telefon mobil
- decont transport

Ringier Romania face parte din Grupul Ringier, cel mai mare grup de presa din Elvetia. Grupul Ringier este prezent in 12 tari si are peste 6800 de angajati. Acesta publica aproximativ 130 de ziare si reviste, produce aproape 20 de programe de televiziune si opereaza 50 de platforme on-line, precum si 11 tipografii. In Romania, compania elvetiana detine pozitia de lider al presei scrise, editand peste 16 ziare si reviste, printre care: Capital, Evenimentul zilei, Libertatea, Compact, Bolero, Bravo, Bravo Girl, Lumea femeilor, Libertatea pentru femei, Unica, TV Mania, TV Satelit.