Responsabil Tehnic

BERGERAT MONNOYEUR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizează şi gestionează activitatea de service
- Se ocupă de recepţia, stocarea şi livrarea stivuitoarelor
- Urmăreşte starea tehnică a parcului închiriat şi a stocurilor interne
- Gestionează volumul şi rentabilitatea activităţii de service
- Urmăreşte obligaţiile contractuale, litigiile, satisfacţia clientului şi creanţele
- Defineşte produsele si serviciile de service
- Întocmeşte oferte de piese şi devize de reparaţii
- Urmăreşte disponibilitatea utilajelor închiriate
- Urmăreşte costurile şi execuţia lucrărilor de întreţinere
- Menţine relaţia cu constructorul (CAT) şi urmăreşte clienţii mari

CERINTE

- Studii superioare tehnice (de preferinţă într-unul dintre domeniile: electromecanică saumecanică – agricolă, industrială, auto)
- Experienţă pe un post similar de minim 3 ani
- Experienţă în vânzări, în special de servicii, piese de schimb şi reparaţii
- Experienţă în gestiunea unei activităţi tehnice/de service constituie avantaj
- Cunoştinţe bune de limba engleză - obligatoriu
- Cunoştinţe generale de utilizare PC
- Permis de conducere categoria B

- Spirit comercial şi simţ tehnic
- Capacitate de analiză si negociere
- Abilităţi de comunicare şi relaţionare cu clienţii
- Riguros si bine organizat
- Dinamism şi disponibilitate de deplasare

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Cadru de lucru dinamic şi profesionist
- Posibilitatea formării profesionale in concordantă cu noutătile din domeniu

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia).
Suntem unic distribuitor Caterpillar si Metso Minerals in Romania si Republica Moldova.
Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri; echipamente pentru concasare si sortare agregate.
Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.