Responsabil taxe si impozite

NCH Advisors INC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmeste si depune declaratii de impunere a terenurilor achizitionate catre Primariile din tara;
- va efectua punctaje cu Primariile referitor la terenurile declarate, stabilirea corecta a impozitului pe teren/ha
- va efectua situatia cu obligatiile de plata a impozitului pe teren pe fiecare Primarie pentru fiecare semestru;
- inregistreaza in contabilitate obligatia de plata a impozitului pe teren
- inregistreaza lunar in contabilitate obligatiile de plata privind contributiile salariale
- verifica si intocmeste lunar Jurnalul de Cumparare TVA - intocmeste declaratia 300 si 394

CERINTE

- Absolvent facultate de contabilitate;
- Experienta profesionala pe o pozitie similara minim 1 an;
- Constituie avantaj important experienta intr-o companie care activeaza in domeniul real-estate;
- Cunostinte privind:
* Codul Fiscal
* Realizarea contributiilor la Bugetul de stat si Bugetul asigurarilor sociale;
* Impozite si taxe locale-depunere declaratii
* Calcul si decont TVA
* mpozit pe profit-cheltuieli deductibile/nedeductibile;venituri impozabile/neimpozabile
* Foarte bune cunostinte de operare calculator (MsOffice, soft de contabilitate);
- Disponibilitate pentru program prelungit;

NCH Advisors, Inc. este cel mai mare investitor de portofoliu, administrand investitiile Broadhurst Investments Limited in Romania.

New Century Holdings se afla pe piata romaneasca din anul 1994, iar in prezent administreaza participatii majoritare si minoritare la peste 300 de companii romanesti din diverse sectoare de activitate.

Portofoliul de participatii majoritare administrat de NCH Advisors, Inc. in Romania acopera o mare diversitate de domenii precum: industria alimentara (grupul Vel Pitar), real estate (retelele United Capital, Winmarkt si IMS Proprietati), banci (Libra Bank), IT/internet (Netbridge, Active Soft), productie si servicii industriale (Elpreco, Electroaparataj, Anticorosiv, Spiact, Sudarec, UMEB, Romlux).

New Century Holdings administreaza investitii in 11.000 de locuri de munca, unde isi desfasoara activitatea specialisti de prima mana din cele mai diverse profesii: inginerie, resurse umane, marketing-vanzari, finante-contabilitate, drept, management si dezvoltarea afacerilor, IT&C, project management, management operational, controlul calitatii si altele.

NCH Advisors, Inc. isi dezvolta echipa reprezentantei din Bucuresti.