Responsabil Studii Electrice

Interim Plus

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cadrul unei firme internationale care lucreaza in domeniul electricitatii sunteti responsabil de maniera autonoma pentru studii de conceptie si realizare in domeniul industrial sau tertiar.

Cunostinte aprofundate in urmatoarele domenii sunt obligatorii:

- distributie curent electric cu voltaj ridicat sau scazut;
- impamantare si protectie antifulger;
- iluminare;
- sisteme video, controlul accesului, detectia incendiilor, retele de date si telefonie.

Sunteti responsabil si implicat in coordonarea diferitelor echipe care isi desfasoara activitatea in domeniul studiilor de conceptie si de realizare:

- identificarea nevoilor clientilor si definirea solutiilor tehnice;
- studii de conceptie inclusiv definirea instalatiilor electrice complexe (de exemplu productie de energie);
- Realizare de planuri si scheme cu Autocad, SEE 3000, Caneco
- Redactarea documentiei technice (specificatii, standarde, cerere de oferta?) ;
- Supervizare pentru studii realizate prin subcontractanti;
- Receptia echipamentelor comandate;
- Coordonarea cu echipele aflate pe santier;
- Interventie in implementare, daca este cazul;
- Realizarea bugetului si planning previsional.

CERINTE

I- nginer electrician, avand minim 5 ani de experienta in domeniul studiilor de executie.
- Franceza si engleza obligatoriu. Rusa constituie un avantaj
- Cunoasterea normelor technice din Romania.
- Competenta in utilizarea urmatoarelor programe informatice: Autocad, Caneco, Word, Excel.
- Autonom, dinamic, riguros, avand capacitate de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Salariu foarte motivant.
- Posibilitati de deplasare in Franta si in strainatate.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentia de recrutare si plasare forta de munca.