Responsabil stocuri si comenzi - Multinationala Germana

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta si mentine relatia cu clientii in special cu reteaua de distributie a diviziei din zona atribuita;
- Rezolva/gestioneaza reclamatiile clientilor;
- Primeste comenzile si transmite confirmarile de comanda catre clienti;
- Organizeaza livrarea de comun acord cu clientii, in conformitate cu termenii si conditiile generale si specifice de livrare;
- Intocmeste avizele de livrare si facturile, rezolva reclamatiile cu privire la aceste probleme;
- Intocmeste note de livrare;
- Supravegheaza livrarile;
- Lanseaza si urmareste comenzile de transport;
- Urmareste incasarile, verifica instrumentele de plata si comportamentul clientilor si raporteaza cu privire la acestea;
- Participa la inventarierea stocului de marfa.

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
- Cunostinte Microsoft Office;
- Orientare catre client;
- Simt tehnic.

Suntem companie de consultanta in domeniul resurselor umane, prezenta pe piata romaneasca de profil, din anul 1994.
Nr. operator date cu caracter personal: 6065