Responsabil sisteme informatice si logistica

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaz¿ activitatea sistemului informatic.
Construie¿te cadrul procedural adecvat.
Realizeaz¿ ¿i supervizeaz¿ dezvoltarea, mentenan¿¿ ¿i exploatarea sistemului informatic.
Elaboreaz¿ ¿i supervizeaz¿ planul proiectelor, bugetele ¿i planurile de ac¿iune ale echipei coordonate (volum de activitate, respectarea termenelor ¿i calitatea serviciilor).
Identifica si implementeaza solutii tehnice cu privire la evolutia sistemului informatic.

CERINTE

Minim 3-5 ani experien¿¿ într-o pozi¿ie similar¿ în domeniul asigur¿rilor.
Experien¿¿ de coordonare a unei echipe.
Excelente abilit¿¿i de organizare ¿i planificare.
Eficien¿¿ interpersonal¿.
Autonomie ¿i ini¿iativ¿.
SGBD Oracle ¿i SQL.
Arhitectura 2-Tier, 3-Tier ¿i tehnologie J2EE.
No¿iuni despre re¿ele ¿i mediile AIX ¿i Windows.
Modelare UML.
Cuno¿tin¿ele de dezvoltare în Access, Eclipse/Websphere ¿i cele de securitate informatic¿ reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a implementa ¿i dezvolta un nou proiect de anvergur¿.
Domeniu într-o continu¿ expansiune.
Pachet salarial competitiv.

In ultimii 2 ani, BRD a fost cel mai important creator de locuri de munca din sistemul bancar romanesc.
Satisfactia angajatilor nostri este la fel de importanta ca si satisfactia clientilor nostri !