RESPONSABIL SISTEM INTEGRAT DE MANAGEMENT

MAGUAY

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentine si imbunatateste sistemul de management integrat calitate/mediu;
Actualizeaza si dezvolta procedurile de lucru existente in organizatie – prin implicare continua la nivel de dialog - audit intern la nivelul departamentelor;
Crearea de noi proceduri de lucru, pregatirea standardelor interne de calitate, urmarirea si asigurarea aplicarii acestora;
Analizarea si raportarea problemelor de calitate care apar in cadrul relatiilor contractuale;
Pregatirea, realizarea si prelucrarea ulterioara a auditului;
Initierea si controlul proiectelor de imbunatatire;
Asigurarea calitatii conform normelor, parametrilor produsului, directivelor si planurilor de verificare;
Evidenta si asigurarea existentei certificarilor de produs, identificarea de noi certificari – necesare sau de dorit;
Cunostinte, eventual experienta in domeniul proiectelor de cercetare dezvoltare, cresterea competivitatii.

CERINTE

Studii superioare tehnice, de preferinta in domeniul IT;
Cunoasterea standardelor din seria ISO 9000 (formarea ca auditor intern constituie un avantaj);
Experienta profesionala in domeniul implementarii si certificarii sistemelor de management al calitatii;
Cunostinte temeinice de legislatie privind protectia consumatorului si certificarea/atestarea conformitatii produselor;
Cunostinte foarte bune de operare PC (Word, Excel);
Cunostinte bune de limba engleza;
Capacitate de analiza si structurare;
Precizie, seriozitate, dinamism;
Capacitate de solutionare a problemelor, atitudine proactiva.

Cu o experienta de 9 ani in domeniul IT si sustinut de o echipa de profesionisti, Maguay reprezinta un grup de companii ce s-a impus pe piata din Romania prin calitatea serviciilor si produselor oferite.

Domenii de activitate:

- Integrare sisteme de calcul si servere

Activitatea principala consta in integrarea proprei linii de sisteme de calcul, statii grafice si servere Maguay, bazate integral pe platforme Intel. Maguay este un ofertant autorizat datorita statutului de Intel Channel Partner Premier Member. Sistemele de calcul si serverele marca Maguay se adreseaza utilizatorilor care doresc performante exceptionale, fiabilitate si stabilitate a echipamentelor precum si consultanta tehnica competenta.

- Import si distributie

Maguay ofera o gama larga de produse IT, de la producatori de renume mondial, fiind distribuitor in România al urmatoarelor brand-uri: iiyama – monitoare profesionale; Enlight, Chieftec – carcase pentru PC-uri si servere; PNY Technologies - solutii grafice profesionale NVIDIA Quadro, carduri grafice Verto dedicate segmentul consumer; Transcend – memorii pentru orice tip de echipament; Funkwerk - solutii profesionale pentru retele wireless; Promise Technology – solutii storage.

- Solutii complete la cheie – consultanta si implementare

Maguay asigura implementarea de solutii la cheie, de la nivelul cablarii structurate voce-date, solutii wireless, solutii de stocare, instalare si configurare statii de lucru si servere, administrare si mentenanta.

Certificari

Certificare Tuv pentru ISO 9001:2001 si ISO 14001:2005, Certificarea CS a sistemelor si serverelor Maguay, Intel Channel Partner Premier Member, Microsoft Gold Certified Partner, Oracle Partner, Symantec Solutions Provider, Membru al Camerei de Comert si Industrie a României, Membru al Asociatiei Nationale a Importatorilor si Exportatorilor din România (A.N.E.I.R.)

Avantaje competitive
- Peste 9 ani de experienta in domeniul IT care au avut ca rezultat un grad ridicat de incredere din partea clientilor si o reputatie excelenta;
- O companie activa si dinamica, cu potential de dezvoltare;
- Prezenta nationala prin reteaua de parteneri;
- Produse adaptate nevoilor clientilor;
- O echipa de profesionisti scolarizati si perfectionati anual de catre principalii parteneri externi: Intel, Iiyama, Funkwek, Promise.