Responsabil Securitate si Sanatate in Munca

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea pericolelor si evaluarea riscurilor;
- Elaborarea si actualizarea planului de prevenire si protectie;
- Elaborarea tematicii pentru toate fazele de instruire, stabilirea periodicitatii adecvate pentru fiecare loc de munca, asigurarea informarii si instruirii lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca si verificarea cunoasterii si aplicarii de catre lucratori a informatiilor primite;
- Participarea la cercetarea evenimentelor;
- Efectuarea instructajului introductiv general si periodic angajatilor;
- Participa la elaborarea, implementarea si urmarirea aplicarii procedurilor de securitate si sanatate in munca conform legislatiei in vigoare si politicii manageriale a companiei.

CERINTE

- Curs inspector protectia muncii;
- Foarte bune cunostinte de legislatie in domeniul protectiei muncii;
- Capacitate excelenta de organizare si coordonare.

BENEFICII OFERITE

- Colaborare part-time