RESPONSABIL SALARIZARE SI ADMINISTRARE PERSONAL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste si gestioneaza fisele de pontaj;
- Coordoneaza activitatea de colectare a pontajelor pentru salariatii companiei;
- Gestioneaza baza de date cu salariatii companiei;
- Intocmeste statele lunare de plata;
- Intocmeste declaratiile aferente activitatii de payroll catre autoritatile statului;
- Intocmeste toate actele necesare angajarii de personal (CIM, informari, declaratii, etc.);
- Inregistreaza toate documentele angajatilor (CIM, decizii, acte aditionale, etc) respectand termenele legale;
- Calculeaza salariile tuturor angajatilor companiei si respecta termenele de plata ale acestora, in conformitate cu politica de salarizare a companiei.
- Gestioneaza si actualizeaza dosarele de personal;
- Reprezinta compania in relatiile cu institutiile statului referitor la relatiile de munca;
- Depune declaratiile / documentele prevazute in legislatia muncii si a asigurarilor sociale, in termenele prevazute de lege, la organele competente;
- Efectueaza inscrierile in carnetele de munca / registru de evidenta salariati;
- Intocmeste periodic un buletin legislativ cu modificarile aparute in legislatie;
- Intocmeste si transmite catre management raporte periodice.

CERINTE

- Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara;
- Atestat inspector Resurse Umane;
- Cunoastinte de legislatia muncii si calcul salarial;
- Cunostinte contabilitate reprezinta un avantaj;
- Cunostinte avansate limba Engleza;
- Cunostinte temeinice Excel;
- Abilitati de comunicare si de relationare ;
- Abilitati de a lucra atat in echipa cat si individual;
- Atentie la detalii.