Responsabil Resurse Umane

APT RESOURCES & SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza si gestioneaza proiectede de recrutare si selectie colaborand cu managerii functionali, clientii si ceilalti membrii ai departamentului HR
Analizeaza impreuna cu managerul functional fisa postului si stabileste profilul candidatului ideal
Realizeaza anunturi de recrutare pentru posturile vacante si le trimite spre publicare
Alege canalele media in care va fi publicat anuntul de recrutare in concordanta cu publicul tinta vizat
Stabileste criteriile de selectie a candidatilor si elaboreaza formularul de interviu
Filtrarea Cv-urilor si programarea interviurilor cu candidatii
Administrarea si interpretarea de teste pentru evaluarea abilitatilor candidatilor
Sustinerea interviurilor de selectie
Prezentarea listei scurte managerului functional implicat in procesul de selectie
Realizarea de rapoarte legate de activitarea de recrutare si selectie
Administrarea contractelor de munca

CERINTE

Absolvent de facultate (de preferinta in domeniu umanist)
Cursuri in domeniu HR
Experienta de cel putin un an in resurse umane
Cunostinte de engleza la nivel avansat
Bune abilitati de comunicare
Bune abilitati organizatorice
Experienta in gestionarea unor proiecte ample de recrutare prezinta un avantaj
Cunostinte de Excel
Curs de inspector resurse umane si cunostintele de legislatia muncii reprezinta un avantaj

Compania noastra imbina experienta, expertiza, managementul activ si cultura creativa. Asiguram clientilor nostri know-how-ul si cunoasterea pietei din Romania pentru a ajuta dezvoltarea unui proiect de succes. Forta companiei APT Resources & Services consta in insasi echipa si in devotamentul ei pentru a oferi de fiecare data cele mai bune performante. Domeniile noastre de specialitate se incadreaza in servicii profesionale de resurse umane, incluzand recrutare & selectie de personal si consiliere in cariera.