Responsabil relatii publice si strangere de fonduri

Asociatia ASCENDENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil relatii publice si strangere de fonduri: realizeaza materiale de popularizare (pentru newslettere, pliante, web-site, presa), realizeaza comunicatele publice, promoveaza o imagine pozitiva a asociatiei in comunitate, in randul finantatorilor etc, mentine o relatie de comunicare cu partenerii si finantatorii asociatiei, organizeaza evenimente publice, promoveaza o relatie de colaborare cu alte ONG-uri/ institutii etc, planifica si realizeaza activitati de strangere de fonduri, participa la activitati de animatie socio-educativa, activitati administrative etc.
- postul este pe perioada determinata (1 an) cu posibilitate de prelungire

CERINTE

- obligatoriu studii superioare finalizate cu licenta
- obligatoriu scrisoare de motivatie (minim 1 pagina cu font 12) - scrisoarea si CV-ul trebuie trimise si la e-mail ascendentmc@yahoo.com
- cunostine foarte bune de limba engleza
- abilitati foarte bune PC
- experienta anterioara in activitati de strangere de fonduri si/sau relatii publice
- disponibilitate crescuta pentru activitati de teren (deplasari la sediile operationale ale asociatiei din judetul Ilfov si Bucuresti, la sediile firmelor etc)
- disponibilitate pentru activitati administrative
- obligatoriu usurinta de a se exprima verbal si in scris, de a redacta un text pe o tema data etc
- permis auto – reprezinta avantaj
- abilitati foarte bune de comunicare, persuasiune, organizare
- dinamism, creativitate si flexibilitate

Vor fi luate in considerare doar aplicatiile care contin CV si o scrisoare de intentie (obligatoriu) de minim 1 pagina cu font 12 care vor fi trimise si la e-mail: ascendentmc@yahoo.com pana la 01.09.2011. Informatii despre Asociatia ASCENDENT si proiectele sale puteti gasi pe site-ul www.ascendent.org.ro

BENEFICII OFERITE

- decontare transport
- bonuri de masa

Asociatia ASCENDENT este o organizatie nonprofit care ofera servicii de educatie si socializare pentru copii si tineri. Asociatia ASCENDENT asista anual peste 150 copii de varsta scolara in cadrul celor 4 Centre educationale ASCENDENT din judetul Ilfov si Bucuresti, iar in cadrul Programului de Burse Scolare ofera anual 50 de burse elevilor care au performante scolare foarte bune, dar care provin din familii dezavantajate social.