Responsabil Recuperare Credite

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sa asigure pastrarea patrimoniului firmei, prin intermediul administrarii juridice in scopul optimizarii procesului de recuperare de credite
- Sa monitorizeze constant si atent pozitiile care prezinta intarzieri in plati.
- Sa se ingrijeasca de actele legale legate de activitatea de recuperare de credite si de ordonarea celor mai potrivite actiuni de recuperare/solicitare credite.
- Sa administreze direct sau prin intermediul unor avocati din exterior cauzele legate de recuperarea de credite, garantand dobanzile societatii in ceea ce-i priveste pe datornici.
- Sa aiba grija ca, in ceea ce priveste bunurile date in leasing, sa fie stipulata o polita de asigurare adecvata si ca premiile sa fie platite regulat de client.
- Sa ia legatura direct cu clientii rau-platnici si sa solicite plata ratelor.

CERINTE

Diploma de licenta, preferabil in economie
Experienta de cel putin 2 ani in pozitii asemanatoare in firme de Leasing/credit
Cunoasterea limbii engleze
Cunoasterea limbii italiene (constituie un avantaj)